IJsselmuiden 9 maart 2023 – Telers van bloemen, planten en groenten zijn ook producenten van gezondheid en geluk! Met dagelijks wat meer verse groenten en fruit en met bloemen en planten om je heen ben je al snel een stuk positiever, creatiever en energieker! In ons kleine landje wordt op een oppervlakte van wel 16.000 voetbalvelden heel veel verschillende producten onder glas geteeld. Dat gebeurt niet zomaar, daar komt heel wat techniek, innovatie en ondernemerschap bij kijken. En dat is precies waar Kom in de Kas over gaat. Tijdens Kom in de Kas op zaterdag 1 april kan iedereen in regio IJsselmuiden in de kassen komen kijken en zien hoe alles in zijn werk gaat. Zeven bedrijven zetten de deuren open. De openingstijden zijn van 10.00 tot 16.30 uur.
Gastvrije tuinders
De Nederlandse glastuinbouw loopt op het gebied van techniek en innovaties voorop bij de teelt van gewassen, maar ook in het omgaan met energie, water, meststoffen en gewasbescherming. Er zijn vernieuwende en nieuwe unieke teeltbedrijven open, je kunt volop kijken, ruiken, proeven van verschillende teelten en producten uit dit mooie tuinbouwgebied. Kom kijken bij witlofkwekerij Bruins hoe spannend hoog de witlof in het donker groei, geniet van een uitbundige bloemenzee het is bij kwekerij Wouters en bij bloemenkwekerij De Ruiter met zijn gevarieerde aanbod van bloemen.
Activiteiten
Tijdens Kom in de Kas worden ook diverse activiteiten voor jong en oud aangeboden. Bezoekers krijgen uitleg over het oogsten, sorteren, oppotten, uitzetten en watergeven van planten. Op alle bedrijven is er een extra attractie voor de kinderen. Kijk naar de hommels of naar hoe de paprika’s zelfrijdend naar de schuur en daarna over de achtbaan naar de verpakkingen gaan.
Ook is er tijdens Kom in de Kas aandacht voor opleidingen en werken in de glastuinbouwsector. Op het werkplein kunnen bezoekers informatie krijgen over vakgerichte opleidingen, welke functies er zoals zijn in de sector en is er een overzicht van openstaande vactures bij bedrijven in de regio.
Over Kom in de Kas
Kom in de Kas is het grootste publieksevenement van de glastuinbouwsector en wordt in 2023 voor de 45e keer georganiseerd. In de regio IJsselmuiden nemen zeven bedrijven deel. Ieder deelnemend bedrijf heeft iets eigens te bieden. De openingstijden zijn van 10.00 tot 16.30 uur op zaterdag 1 april 2023. Parkeren kan bij de deelnemende bedrijven. Kom in de Kas is gratis en wordt mede mogelijk gemaakt door Glastuinbouw Nederland, GroentenFruit Huis, Royal FloraHolland, Plantion, Interpolis en Rabobank. Volg Kom in de Kas via Facebook, Instagram en Twitter. Voor meer informatie kijk op www.komindekas.nl. Op de publieke website van Glastuinbouw Nederland staat alle informatie over de glastuinbouwsector.